فصل های سال، چه تاثیری برروی تبلیغات بیلبوردی می گذارند؟ (بخش دوم)

فصل های سال، چه تاثیری برروی تبلیغات بیلبوردی می گذارند؟ (بخش دوم)

تعداد بازدید : 557 تعداد نظرات : 0

در مطلب گذشته درمورد اهمیت و تاثیر هر فصل در تبلیغات بیلبوردی، مطالبی بیان شد. در این مطلب به بخش دیگری از این اهمیت و قوانین حاکم بر آن خواهیم پرداخت.در این مطلب قرا بر این است تا به قوانین موجود در هر فصل برای انتخاب رنگ ها بپردازیم و تاثیر هر رنگ را برای رساندن اهداف به مخاطب بررسی نماییم.


2- " رنگ های هر فصل را جدی بگیرید ..."

همانطور که در مطلب گذشته ذکر شد که هر فصل دارای فصلی متضاد با خود است، این موضوع را نیز باید اضافه نمود که هر فصل دارای رنگ مخصوصی است که عموم مردم، فصل را با آن رنگ می شناسند. از این رو استفاده از این رنگ ها برای جذب مخاطب و تاثیر گذاری بر روی مخاطب هدف الزامی می باشد. اگر بخواهیم بصورت خلاصه رنگ های هر فصل را بیان نماییم، می توان اینطور بیان نمود که برای فصل بهار، رنگ سبز، فصل تابستان، رنگ قرمز، فصل پاییز، رنگ نارنجی و فصل سفید، رنگ سفید است.

انتخاب هر رنگ برای فصل ها تاثیر مستقیمی از میزان انرژی و احساسی بودن آن فصل دارد. بطوری که در فصل تابستان، به دلیل وجود تعطیلات و گرم بودن هوا، شور و اشتیاق مردم برای انجام مسافرت و گردش و تفریح و .... افزایش می یابد. به همین دلیل برای فصل تابستان، رنگ قرمز که نماد گرمی و انرژی است انتخاب شده است. یا برای فصل زمستان و پاییز و بهار، هر یک بنا بر دلایلی دیگر دارای رنگ هایی مختص هستن که از جمله دلایل این سه فصل را می توان به افزایش میزان آن رنگ ها در آن فصل اشاره نمود. بوطری که با شکوفا و سبز شدن درختان در فصل بهار، رنگ سبز رنگی غالب برای این فصل است. همچنین رنگ نارنجی و سفید نیز با توجه به رنگ درختان در پاییز و رنگ سفید برف در زمستان انتخاب شده اند.

همانطور که در مطلبی از اهمیت انتخاب رنگ در تبلیغات بیلبوردی صحبت شد، افزودن قانون رنگ فصل ها می تواند رقابت برای فروش بیشتر و بهتر محصولات را در بیلبورد به همراه داشته باشد. می توان با انتخاب هر رنگ در فصل خودش، نظر مخاطب برای توجه و تماشای آن تبلیغات بیلوردی بیشتر جلب می شود که همین نکته ساده باعث می شود تا آن تبلیغ در ذهن مخاطب نقش بسته و او را تبدیل به یک مشتری بالقوه نماید. البته باید در نظر گرفت که محل قرار گرفتن تبلیغ نیز تاثیر زیادی برای انتخاب رنگ دارد. زیرا به عنوان مثال اگر در فصل پاییز، تبلیغی را در کنار درختانی که به رنگ نارنجی تبدیل شده اند با رنگ نارنجی نمایش دهیم ، باعث می شود تا مخاطب نتواند تمام جزییات آن تبلیغ را ببیند و به دلیل تشابه رنگ های درختان با تبلیغ، نتواند بطور کلی آن تبلیغ را ببیند. بهتر است تا در این مواقع از رنگ های متضاد در تبلیغات بیلبوردی استفاده شود تا مخاطب بتواند تبلیغات را مشاهده نماید.

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :
با خدمات 24 ساعته رسانه اجاره بیلبورد در کشور (بیلبوردی ها) در 7 روز هفته همراه ما باشید:
09374853884