چگونه رنگ ها باعث افزایش تاثیر تبلیغات بیلبوردی می شوند؟

چگونه رنگ ها باعث افزایش تاثیر تبلیغات بیلبوردی می شوند؟

تعداد بازدید : 1,160 تعداد نظرات : 0

از دیگر عواملی که تبلیغ در محیط بیلبورد و مشابه آن را موثرتر می کند، استفاده از رنگ بندی های متنوع و مفهومی با توجه به موضوع  و علت تبلیغ می باشد. شاید در ابتدای کار و در ظاهر، رنگ بندی را نتوان از اصلی ترین  ارکان طراحی و تبلیغ موثر دانست، اما با کمی تامل و دقت، همچنین از طریق تجربه، می توان به این نتیجه رسید که استفاده از رنگ بندی های مناسب و دقیق، بار روانی بسیار زیادی را به مخاطب القا می کند و همچنین باعث می شود که مخاطب با تبلیغ، مانوس بوده و خود را مخاطبِ این پیام و تبلیغ قرار دهد. اما تمام این فرایندها تنها با رعایت اصول و قوانین استفاده از رنگ ها میسر می باشد.

در ادامه به برخی از قوانین و شرایط استفاده از رنگ خواهیم پرداخت:


1- سرد و گرم بودن رنگ را حتما مدنظر قرار دهید:

منظور از سرد و گرم بودن رنگ ها این است که در هنگام ایجاد ترکیب رنگ ها، باید دقت نمایید که قرار است چه نوع حسی را به مخاطب خود القا کنید. ممکن است در فصل تابستان در شرایط بسیار گرمی قرار گرفته باشیم، پس بهتر است از رنگ هایی که حالت سردی را به مخاطب می رساند استفاده نماییم. زیرا افرادی که در گرمای تابستان در حال مشاهده تبلیغات شما بر روی بیلبورد هستند، اگر بتوانند حتی لحظه ای، گرما را فراموش کند، به سمت تبلیغ شما جذب می شود. البته این موارد در کنار استفاده از طرح ها و تصاویر مفهومی معنا می گیرند. در غیر انیصورت اگر نتوانیم تصاویر مناسبی را انتخاب نماییم، بدون شک مخاطب خود را از دست داده ایم.همینطور باید دقت داشته باشید که در ترکیب رنگ ها، بهتر است از رنگ هایی استفاده نمایید که در یک گروه رنگی قرار می گیرند یعنی جزو رنگ های سرد و یا گرم می باشند. البته در تبلیغات بدلیل وجود سلیقه و خلاقیت، ممکن است با استفاده از هر دو گروه رنگی، بتوان تبلیغ مفید و دلنشینی را تهیه نمود.


2-ترکیب رنگی فراموش نشود!

همزمان با توجه به رعایت گزینه دوم یعنی مدنظر قرار دادن سرد و گرم بودن رنگ در طراحی بیلبورد و رنگ بندی، باید ترکیب رنگی را نیز در نظر گرفت.اصولا برای نمایش بهتر رنگ ها بسته به نوع محیط، بهتر است که از رنگ های متضاد در کنار یکدیگر به صورت متعادل استفاده نمود تا مخاطب هدف را جذب خود نماید. اگر دقت نموده باشیم، در بسیاری از تبلیغ ها، برای جلب توجه عموم مردم، از رنگ های زرد و قرمز استفاده می شوند. زیرا این رنگ ها جزء رنگ هایی می باشد که بصورت طبیعی، به مقدار کمتری در محیط پیرامون یافت می گردد، به همین دلیل با استفاده از این رنگ ها، چشم انسان بطور ناخودآگاه به سمت این رنگ ها جذب شده و باعث دیده شدن بیشتر تبلیغ می شد. در سایر رنگ ها نیز چنین قاعده ای قابل تامل و استفاده می باشد.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
کد امنیتی :
با خدمات 24 ساعته رسانه اجاره بیلبورد در کشور (بیلبوردی ها) در 7 روز هفته همراه ما باشید:
09374853884